| Patricia6677 a întrebat:

Cine stie, cât durează procesul de facere a lentilelor de contact pentru miopie? Si costul lor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu stim, trebuie sa intrebi tu medicul oftalmolog ca el stie cum se fac si costul lor.

| SLexuS a răspuns:

Depinde de la clinica la clinia, poate sa ti-i faca si intr-o zi, poate si intr-o saptamana, si pretul difera.

| SLexuS a răspuns:

La pret, pot spune cam aproximativ 500 de lei ( daca n-ai rama, cea mai ieftina rama, 200 - 300 lei ) + consultatie, acum depinde de clinica, dar pretul se invarte pe acolo.

| Anuket a răspuns (pentru SLexuS):

Patricia a întrebat de lentile de contact, nu de ochelari.

| SLexuS a răspuns (pentru Anuket):

A, acum am vazut, scuze, du-te si intreaba mai bine la oftalmolog, oricum costa destul de mult.