| NickPop a întrebat:

Hey! Pro sau contra lentilelor de contact?
Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

Contra pentru că sunt multe lucruri care trebuie să le cunoști și de care trebuie să fi atent la lentilele de contact. Și sunt mult mai complicate decât ochelarii
Exemplu : http://www.videt.ro/blog/cat-timp-se-poarta-lentilele-de-contact/

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Pro

| Anonimuserr a răspuns:

PRo, dacă sunt folosite corespunzător şi ţinute la fel. E mai greu, să ai grija asta zilnic să ţi le pui, dar e ok pentru acele persone dacă nu le este greu.

| Eastwood a răspuns:

Salut, contra pentru ca strica vederea!

| CezarinaLunaria a răspuns:

Categoric contra! Poți face infecții și multe alte probleme care duc în cel mai rău caz la pierderea vederii.

| laury24 a răspuns:

Pro