| ylakiztenurb a întrebat:

Cine stie cum scapi de semnele lasate in urma cosurilor?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SweetAl3x a răspuns:

Buna, foarte rapid nu se scapa din pacate de aceste semne, dar se tamponeaza zona cu zeama de lamaie (cunoscuta pentru modificarea pigmentilor pielii):
Trebuie sa aplici pe cicatrice timp de doua saptamani. Nu il tine mai mult de 5-6 minute pe locul respectiv si spala bine pielea, dupa care aplica crema hidratanta. Retine ca zeama de lamaie nu se aplica pe rani recente.

| anonim_4396 a răspuns (pentru SweetAl3x):

Si nici pe ten sau corp nu se aplica zeama de lamaie.

| ylakiztenurb explică:

Buna poti sa imi lasi id tau sa vb mai multe...(daca nu te deranjeaza):*