| alexyno1988 a întrebat:

Cine stie cum se poate scapa de psoriazis? Sau cel putin un remediu bun.(in afara de regim alimentar)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Crema Locoid!

| Azµre a răspuns:

Încearcă crema care ti-am recomandat-o este foarte bună, își face destul de rapid efectul.

| dannyel86 a răspuns:

Psoriazisul se amelioreaza, nu se vindeca complet (din pacate). Sunt anumite creme pe care le poti folosi si care chiar au efect asupra afectiunii. Chiar daca poate sunt mai scumpe, te ajuta sa mai scapi de acest disconfort. Pe net exista discutii despre psoriazis si tratamentul lui. Da o cautare pe google!

| PsychoDLight a răspuns:

Incearca asta de aici http://tratament-psoriazis.urmatorulpas.com/tratament-psoriazis/ este o crema ce actioneaza prin ardere

| bernylory a răspuns:

Sunt fel si fel de medicamnete si creme, se poate vindeca dar nu in totalitate.