| Gabriela19loredana77 a întrebat:

Stie cineva un remediu bun pentru a scapa de acnee? Vreau remediu natural daca se poate chiar facut acasa

Răspuns Câştigător
| Vântulalb a răspuns:

Acneea nu se trateaza extern. Se curata extern, dar se trateaza intern. Fara grasimi, fara dulciuri, fara... Dar mai bine mergi la endocrinolog sa-ti faca o dieta. Daca nu o tii, oricat ai curata extern, revine.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Caută pe Internet dietă pentru acnee.

| Răzvi42 a răspuns:

I-ai dat funda pe degeaba.Acum nici nu iti mai spun cum am scapat eu.

| Anaasstasssssiaa a răspuns:

Sa știi că e bun și Normens Acnee

| Gabriela19loredana77 explică:

Pot stii de ce daca nu imi place acneea mea sunt tarfa!?! vezi-ti de viata ta

| Claudia10girl a răspuns:

Eu am folosit la recomandarea medicul dermatolog tratamentul natural de la Vervory.Pe mine m-au vindecat de acnee.

| CristinaBabu11321 a răspuns:

Am avut si eu probleme de acest gen. Ce pot sa iti apun sigur este ca fiecare dintre noi este diferit. Eu am scapat dupa ce mi-am facut curaj si am mers la medicul dermatolog. Inainte de asta incercasem tot felul de creme si tratamente din auzite dar fara succes

| ayran a răspuns:

Du-te la farmacie sau la Dm si cumpărați Clearasil e o crema care te scapa de cosuri si acnee foarte repede.

| Ali19 a răspuns:

Incearcă să mananci mai sănătos, fă sport, pune sangele in miscare si va mari capacitatea pieli de a se regenera. În niciun caz să NU scoti coșurile, evită să le rupi, să nu pui mâna murdară pe față sau locurile afectate.
Mie mi-a calmat foarte bine pielea, ca remediu naturist dat de un dermatolog infuzia de tărâță. Se face ceai de mușețel în care se adaugă tărâță (gasesti la kaufland sau la naturiste, sunt niste pungute pe care scrie tărâțe din grâu) pui 1/2 lingurite in ceai si astepti sa se raceasca. Apoi inmoi vată sau acele demachiante rotunde, si iti stergi fața cu ele. Nu e nevoie să clătești. Fă asta de 2 ori pe zi (poți lăsa si peste noapte).
Un alt remediu care m-a scapat dupa mult mult timp de problemele pielii, esi nu e naturist, spala-te pe față cu apă călduță sau cu un gel de curățare, apoi pe tenul uscat foloseste "Salicilic Acid" este unul de la Revox care e 24 de lei pana în 30 de lei. De preferinta se foloseste seara si nu se clateste, se recomanda sa folosesti dupa 5/10 minute un ulei sau o crema hidratantă. Si nu uita ca acesta este un exfoliant, deci va fi mai mult un tratament pe o perioada de zile. Vezi cum iti merge. Mie mi-a curățat tenul în totalitate, am scapat de puncte negre si de aspectul acela de pori măriți si coșurile de pe toată suprafața. Am adaugat apoi "Niacinamide" tot de la aceeasi firma, asta are toate cele 8 vitamine B. Nu fac reclama e doar ceva la un pret rezonabil care chiar a avut efecte in timp pentru mine. Am incercat si tratamente de 80 - 100 de lei si tot felul de creme si serumuri care sa combata acneea, unele imi iritau pielea si faceau mai rău.
Sper ca te-am ajutat.