| ale a întrebat:

Cine stie niste remedii pentru herpes? folosesc plasturi compeed si nu functioneazasad doar foarte tare si ustura, ce as putea sa fac sa treaca mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Fillaide a răspuns:

Sunt pastile si unguent Aciclovir, eu folosesc pastilele si sunt extraordinare, daca le utilizezi pe ambele vezi rezultate in scurt timp :*

7 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Acivlovir crema este extraordinar, daca pui de la inceputul simptomelor, opreste evolutia herpesului, miraculos. Se aplica pe herpes de 5-6 ori pe zi. Nu este scump, costa in jur de 3 lei. Pastrezi tubul la frigider si il poti folosi chiar si un an de zile.

| DrLavinia a răspuns:

Aciclovir, Herpes Stop, Zovirax... dar si sa mergi la un dermatolog, nu ar stica.

Răspuns utilizator avertizat
| claudia_7744 a răspuns:

Exista niste ungunte la farmacie.
zovirax sau aciclovir aa si mai era unul care are o denumire mai ciudata:d se num flocinolonlaughing primul stiu ca e cel mai buntongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasta de dinti sau crema mentolata (de aia de care pui pe varicela) sau ceva care il usucabig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e o problema cand te ustura de fapt atunci nu le mai dai voier sa inaitezesi nu ii lasi sa se dezvolte in pace, e foarte bine, dar daca sunteti o persoana sensibila nu va riscati cumparati crema aciclovir sau puneti peste rani propolis. Desigur sunt multe leacuri "babesti" dar nu mai dau randament si nici nu-s prea rapide in zilele noastre. Sfatul meu cautati un medic si punetii intrebari despre un tratament rapid.

| justjustyn a răspuns:

Si eu am avut acum o luna...am pus putina pasa de dinti pe rana...am inteles ca pasta de dinti nu este cea mai buna solutii e dar macar scapi de dureri