| anonim_4396 a întrebat:

Ciocolata calda ingrasa? de exemplu marca LA FEsta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
tundenana
| tundenana a răspuns:

Ciocolata calda La festa si alte marci de fapt este ceva sintetic... nu e nimic natural totul e doar aroma si tot feluri de porcarii... e-uri la greu... din pacate ce se gaseste la Abc, supermarketuri toate sunt la fel... si DA ingrasa pentru contin zahar, amidon si alte compusuri... ciocolata adevarat din pacate eu numai la baruri am baut... sotul meu este distribuitor de bauturi calde - cafea, ceai printre care si ciocolata calda... el vinde marca Gorizziana care din pacate nu se gaseste decat la baruri... acolo se poate prepara ciocolata calda ...care se face cu pa calda sau lapte, cu aburi fierbinti... si adevarata ciocolata calda este groasa... asemanatoare cu budinca ( nu asa de groasa ca si budinca dar e mai grosa nu e chiar lichida )... dar ciocolata in sine ingrasa datorita continutului mare zahar... deci normal ca si ciocolata calda ingrasa...

11 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, ingrasa.

mira
| mira a răspuns:

Daca are zahar, lapte, unt de cacao, desigur ca ingrasa, mai ales daca este bauta de mai multe ori pe zi si asociata cu fursecuri sau alte alimente din aceeasi categorie.

Laur
| Laur a răspuns:

Orice inghiti si trece prin tubul digestiv poate ingrasa. E o ecuatie foarte simpla. Daca numarul de calorii pe care le mananci este mai mare decat numarul de calorii pe care le consumi (activitate fizica, termoreglare, respiratie etc) atunci sigur te ingrasi chiar daca mananci doar fructe/legume.

| miha1984ingerash a răspuns:

Vezi pe plic, trebuie sa scrie cate kcalorii are.trebuie sa consumi pana in 2000kcal pe zi.

| ionnik a răspuns:

Poate avea destule calorii worried dar nu mai multe ca ciocolata in sine tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu scrie pe plic...am cautat deja tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da ingrasa...lapte, zahar...acestea toate ingrasa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Aaa P.S...acestea toate sunt toxine...ciocolata calda, 3 in 1

| kittty a răspuns:

Nu cred...eu beau zilnic si nu am observat nici o schimbare de kg.in plus:p bye bye

| xmusic a răspuns:

Totul ingrasa in ziua de azi. laughing

| bogdanis a răspuns:

Sunshine...regula de baza pentru ca un adult sa se metina la o greutate constanta este sa se incadreze zilnic intre 2000-2500 de kcalorii zilnic. daca bei o ciocolata calda pe zi, dar nu depasesti caloriile zilnice care tb corpului tau nu e nici o nenorocire. un plic de ciocolata calda are 25 g, 88. 3 kcalorii, 1. 5 proteine, grasimi 4, carbo 14.8.deci e ceva infim