| alaqfqafafas a întrebat:

Combate Voseptol mirosul neplacut al gurii? Apropo mirosul vine din stomac.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Daca halena e determinata de o infectie cu Helicobacter Pilori, Voseptolul nu isi are rostul. Trebuie tratata cauza.

2 răspunsuri:
| eandopuncttk a răspuns:

Nu stiu ce e ala vaseptol, nici nu am auzit de el. dar mirosul e provocat de bacteriile din gura si din gat pana la intrarea in esofag.

| Gagicaru a răspuns:

Nu bacteriile din gura, noapte dizolva unele ramasite dintre dinti din cauza asta imi miroasa gura