| jon22 a întrebat:

Contracturile musculare si/sau durerile de la coloane din partea superioara pot raspunde in piept?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Da, insa trebuie diferentiate de durerile cardiace. Durerea musculara, osoasa, etc, care nu are treaba cu inima, se accentueaza cu miscarile respiratorii, cu apasarea pe zona, nu se insoteste de greata, varsaturi, transpiratii, ameteli, alte dureri in mana stanga sau in falca.

1 răspuns:
| superdorex a răspuns:

Da pot raspunde si in fata ca un junghi!