| Scarabeul a întrebat:

Cum scap de febra musculare de la piept si brate?

24 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Ia o pastila de paracematol. ideea e ca nu o sa calmeze, pentru ca deja ai febra. pastila doar prevnie. acum e prea tarziu. febra musculara trece, dar continua sa faci exercitiile sportive pe care le faci, ca sa iti treaca mai repede.,, febra trece lucrand';'

| RAY a răspuns:

Si eu faceam la picioare, brate sti ce am facut? am facut in continuare si mai mult si acuma numai ma doare nimic ori cat as face

| Cosmin86 a răspuns:

Vezi aici :
http://elibereazabestia.ro/7-metode-de-refacere-dupa-antrenament/

Sa nu te puna naiba sa bagi algocalmin in tine cum recomanda TOTI IDIOTII.

| andrei1237 a răspuns:

Freaca-te cu Voltaren in fiecare seara si vei vedea ca iti va trece.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tipu' atacă şi fuge. Epic fail. -.-'

| JohnnyBi a răspuns (pentru anonim_4396):

Cand esti prost macar taci si asculta. Cosmin are mai multi ani de sport decat ai tu de viata si o dai cu unica.ro. ti-ai facut unghiile cu oja tot citind site-uri pentru prosti? sau esti genul de poarta manusi la sala de forta ca sa te asortezi cu pantalonii?

| anonim_4396 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Meh, nu i-am băgat pastile pe gât la om, a fost o părerea, însă mediocrizia ta nu-ţi permite să-ţi dai seama de asta.
Sănătate!

| m1dn1gh7 a răspuns:

Ia pastile... Algocalmin, Paracetamol, etc.
Sănătate!

| Cosmin86 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Recomanzi chimicalele alea si urezi sanatate. Esti amuzant

| m1dn1gh7 a răspuns (pentru Cosmin86):

Glumeşti, nu?

| Cosmin86 a răspuns (pentru m1dn1gh7):

Evident ca nu. El zice de febra musculara, nu de febra gen temperatura 39.

Doar nu o sa bagi algocalmin in tine sa-ti distrugi ficatul ca ai facut prea mult sport.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Http://sanatate.unica.ro/cum-scapi-de-febra-musculara/1081/
Acum îţi acord dreptul de a te retrage cu idioţeniile tale, şi să nu mai comentezi dacă habar nu ai.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, ma contrazici cu un articol de pe unica.ro :)) O amarata de asistenta medicala recomanda paracetamol si apoi tot ea recomanda altceva. Asa e, dovezi incontestabile.

NIci macar nu apare cuvantul "algocalmin acolo".

Documenteaza-te din surse adevarate :
http://www.getfit.ro/......ulara.html

P.S. : mai ai de crescut pana sa-ti permiti sa-mi zici mie ca "habar nu am", cand asta e hobby-ul meu si eu asta studiez in timpul liber ( daca nu pe unica.ro ca tine :)) )

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

Amice. Acolo sunt părerile unor oameni. Tu vii aici şi-mi zici că dacă mănânc miere îmi trece febra musculară. Apoi vii cu o maximă, îmi zici că Paracetamolul e chimical. Hai că o ţinem în site-uri dacă aşa vrei.
http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=627
Puţin îmi pasă ce hobby-uri ai tu. Eu iau de pe site-uri vizitate, nu îţi înţeleg încercarea eşuată de a rade.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

"Acolo sunt părerile unor oameni.", nu dau DOI BANI pe pararile unor oameni, ci doar pe DOVEZI STIINTIFICE.

Am zis de algocalmin ( ca asta ai recomandat ), care stii ca nici macar nu se da fara reteta, nu?

Da, metamizol sodic nu e chimical... ce sa zic, citesti unica.ro, esti foarte documentat.

Nu e incercare esuata, e realitatea, nu e vina mea ca esti tu idiot.

P.S. : cand o sa ai peste 100 de seminarii de nutritie unde ai participat si ore de studiu, atunci ma contrazici pe mine.

Pana atunci ramai un idiot care recomanda algocalmin si paracetamol ca asa a vazut pe UNICA.RO.

| Peaches a răspuns:

Faci exercitii (nu de mate!) pentru ca muschii respectivi sa fie incalziti in continuare. Febra musculara e mai suportabila asa.

Răspuns utilizator avertizat
| theodorafemme2001 a răspuns:

Nurofen. Si incearca sa stai linistit in pat!

| xFlorin a răspuns:

Incearca natural, cu apa fierbinte si mult efort, adica sa incerci sa faci flotari..si altele.Succes.

| Scarabeul explică:

Nu este nevoia sa va certati laughing)

| lD3nisx a răspuns:

Cel mai simplu sa scapi de febra ii sa faci efort fizic si nu o sa mai nici o problema cu muschi happy

| Goldenboy97 a răspuns (pentru lD3nisx):

Total gresit ca sa scapi de febra trebuie sa te odihnesti, un masaj, o plimbare, o baie calda si o sa treaca de la sine nu e chiar asa de rau sa ai putina febra. Nu va place putina durere? Sunteti fetite sau cum?

| denisgalezu a răspuns:

Sal pentru febra e bine sa consumi ceva dulce si eu cand am febra musculara iau 2 3 linguri de zahar seara inainte de culcare sau maninc o ciocolata

| Cosmin86 a răspuns (pentru denisgalezu):

Nu e bine sa consumi ceva dulce, e bine sa consumi carbohidrati simpli ( zahar si ciocolata = cele mai PROASTE surse de carbo simpli ).

Incearca dextroza, miere, fructe. Si combina si cu o glutamina sau un izolat proteic.