| Dana1999 a întrebat:

Corsetul poate micsora talia sau e doar un mit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JicaContra a răspuns:

Da, pot micsora talia, si pe latime cum ai intrebat mai devreme
DAR, pretul este sanatatea, pentru ca organele interne vor fi presate, si vor avea mai putin loc, iar plamanii si inima vor fi afectate serios, chiar am vazut un documentar cu ficatul iesind printre coaste din cauza ca a fost presat ani de zile

deci, CHIAR nu te sfatuiesc, DELOC sa faci asa ceva!

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca il strangi pana in punctul in care abia e suportabil, si continui asa restul vietii, da.

| Apokales a răspuns:

Doar cat timp il porti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar cand il porti, cand il dai jos, boom apare burta laughing
Dacă ai burta si vrei sa scapi de ea iti recomand sa faci in fiecare zi abdomene, începi cu câteva si faci din ce in ce mai multe pe zi ce intre.Si intr-o luna se vor vedea rezultatele

| oz_1736 a răspuns:

Pare a fi talia mai mica doar cand e pus corsetul. Daca il porti 20 de ani zilnic si continuu, s-ar putea sa aiba si efectul care spui tu

| Jouliete a răspuns:

Sunt corsete modelatoare care ard grasimile din acea zona daca le porti mereu si practic micsoreaza talia.

| RAY a răspuns (pentru Jouliete):

Nu exista asa ceva este un mit

| RedNightmare a răspuns:

Logic vorbind când îl scoți burtica apare înnapoi nu?