| traficanta a întrebat:

Covrigii sunt recomandati in orice dieta? Aia simplii de la covrigarie. ca nu stiam ce sa`mi iau de mancare la scoala

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

De la un covrig pe zi nu te ingrasi, insa eu ti-as recomanda sa bei un iaurt sau sa mananci un fruct. Covrigii sunt facuti din aluat de paine si in afara ca iti induc o stare de satietate, nu aduc alt beneficiu organismului tau.

4 răspunsuri:
| scumpete a răspuns:

Dupa parerea mea sunt buni. Nu cred ca au nimic rau
Dar poti incerca si altceva, de ex fructele happy

| Nicoleta a răspuns:

Nu prea, pentru ca e ca si cum ai manca paine.Mai bine ti-ai lua un baton cu cereale sau fructe la scoala ( banane, piersici, mere, nectarine. orice)
Daca tii dieta, chiar nu-ti recomand sa mananci covrigi.

| jana_2486 a răspuns:

Daca tii dieta trebuie sa renunti la fainoase si dulciuri.incearca un fruct, un iaurt

| OanaG a răspuns:

Eu iti zic sa renunti, in 2 saptamani de cand a iinceput scoala mancam cate 2 covrigi pe zi si am pus 1 kg, Inainte eram la dieta si sunt, acum am renuntat, imi fac mult rau.