| ASAF204 a întrebat:

Am o problema. Ma numesc Stanciu Laurentiu si la inaltimea de 160 cm am greutate de 80 kg. Va rog, ce dieta imi recomandati, ca mananc intr-una, de la nastere visez numai mancare, mancare si iarasi mancare. Ce alimente iti reduc pofta de mancare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Aici e vorba de principiu. Principiu este si hotarare, si motivatie si vointa in acelasi timp.
Dar ca sa fii si hotarat, si motivat, si sa iti pui si vointa la actiune, mai trebuie un lucru: cunostinta.
Ce vreau sa spun este ca tu trebuie sa te informezi:
-cate mese trebuie sa manance un om pe zi;
-ce fel de alimente si ce cantitate trebuie sa contina fiecare masa.

Tu nu trebuie sa te ingrijorezi: sa stii ca nu exista barbat sau femeie care sa nu aiba vicii de un fel sau altul. Noi, toti oamenii, avem de luptat cu toate acestea.
Te sfatuiesc sa citesti cat mai multe din domeniul alimentatiei. Poti incepe cu aceasta:
https://m.egwwritings.org/ro/book/2031/info

| ASAF204 explică:

Am 100 kg, sunt obez crying Ma sufoc in fiecare noapte