| cici96 a întrebat:

Help! ce as putea sa imi iau de mancare la scoala ca sa nu ma ingras? de obicei imi iau un mar [dar e putin]. covrigii si eugeniile ingrasa? ce as putea sa imi iau? raspuns repede!
happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Covrigeii si cam orice e patiserie ingrasa, la fel si eugenii pentru ca au zahar mult. Fructele nu prea tin de foame. Eu zic sa incerci sa iti pui un sandvici, pui salata, castraveti, rosii ce legume iti plac tie plus sunca, salam sau branza, cascaval, in functie de gusturile tale. Chestiile astea au proteine care tin de foame iar daca alegi paine neagra sau integrala si renunt la unt sau margarinat atunci nici nu te vei ingrasa. Nu uita sa ai la scoala si apa plata sau ceai pentru a te hidrata si prelungi senzatia de satietate.

| hellgirlmonster a răspuns:

Totul ingrasa, doar ca o Eugenie nu cred ca e mare chestie. Eu imi mai iau batoane de cereale. Si daca mergi pe jos pana acasa sau mai faci ceva miscare nu e asa o problema.

| cici96 explică (pentru hellgirlmonster):

Pai alerg 80 de minute de luni pana vineri si sambata, duminica cate 2 orewinking

| τττ a răspuns:

Salut.
Poti sa iti iei un mar(sau orice fruct de exmeplu banana)si un sandwich cu sunca praga. Evita chips-urile de la chiosc. Daca chiar vrei sa-ti cumperi de la chisoc ceva, poti cumpara un strudel cu mere sau placinta.Nu uita apa plata.
Pa, pa.

| RedVelvet a răspuns:

Iti poti lua fructe, iaurt cu cereale sau daca ti se pare incomod, un sandvis cu piept de pui si salata/rosii. happy