| Bia_6294 a întrebat:

Cred ca m-a muscat aseara o capusa am fost la spital dar nu am alte urme de intepaturi. cum imi dau seama ca am capuse?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Daca incepi sa te umfli sau te invinetesti in locul unde te-a muscat capusa trebuie sa te duci urgent la spital, daca nu ai nici un semn pe corp poti sta linistita.

| Bia_6294 explică (pentru Intruder19):

Am fost aseara la spital, mi-a dat comprese cu apa rece si acum a inceput sa se invineteasca. multumesc mult :*

5 răspunsuri:
| codrinstefan2103 a răspuns:

Caut-o. big grin.

| Rockerrockin a răspuns:

Vezi daca ai puncte mari rosii!

| radarcan a răspuns:

Pe viitor iti recomand un spray contra capuselor.
http://www.einsecticide.ro/......urala~1003

eu l-am luat pentru copii sa ii protejez. e pe baza naturala si miroase bine.

| ombladon16 a răspuns:

Cind o sa ramai fara sange o sa-ti dai seama