| wilky a întrebat:

Cred ca mi-am rupt o alunita. Semana cu un cos uscat, culoare gri si am rupt-o, nu a curs sange dar acolo unde era alunita este rosu (sange). Nu simt nimic nu sunt rosu. Intrebarea mea este daca era cos sau aluntia.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| βeĺBŷŷ a răspuns:

Du-te la un medic dermatolog (e cel mai bine).
P.S nu te da cu nimic. Daca era o alunita e periculos.
FUNDA?

1 răspuns:
| fabiola a răspuns:

Dezinfecteaza bine locul cu alcool medicinal si daca apar modificari privind culoarea, procesul de vindecare...mergi la dermatolog!