| isemilia a întrebat:

Buna seara. Voiam sa va intreb cat de grava este o zgarietura peste o aluntia? (a fost facuta de pisica mea fix pe alunita si a curs sange, am dat cu spirt si am pus un plasture, insa la cateva ore dupa inca ma mai doare destul de tare zona)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Daca e alunita normala, nu e nimic in schimb daca e canceroasa, e de rau.

| Invictusman a răspuns:

Dacă continua sa te doară mergi urgent la dermatolog, nu sta asa.

| Denila123 a răspuns:

La fel am avut si eu o alunita si inca o am
se freca de guler la camasa ma durea
si doctoru ca trebuie scoasa etc
si mi-a dat banocin
e super bu n incercati