| anonim_4396 a întrebat:

Credeti ca as putea sa cresc dintr-o data adica eu am 1.65 si ma simt foarte scund am fost si la medic endocrinolog si a dat niste pastile cu vitamine si a zis ca poate nu am avut acea crestere.Ma simt scund poate pentru ca m-am dat de la 6 ani la scoala si ceilalti colegi sunt cu vreo 5 chiar 10 cm. Parintii au 1.80 si 1.65

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| SergiuBoss11 a răspuns:

Si ce conteaza? Si voi astia mici aveti locul vostru in societate!

| XxRalukaxXValentinaXx a răspuns:

Daca vrei sa te inalti, poti practica un sport(inot) si sa tii cont ca nu toata lumea se dezvolta imediat, caci si eu eram mica de inaltime acum un an-doi(1.60)si am cresut la 1.75 (la doar 13 ani).Mai ales, fiind baiat, te delzolti pana la 23 de ani (cel putin ...asa am auzit)! PS:Sunt fata

| Breakice_Gaby_1978 a răspuns:

Pai esti bine ca inaltime vazand ca parintii au 1.80 si 1.65. Mata are 1.73 si tata 1.87 iar eu in clasa a sasea am 1.74. Da mai mult decat mama.