| AvalohAlyn a întrebat:

Credeți că e bine sa gândim pozitiv și că există o forță a gândirii pozitive care daca gândim pozitiv și benefic ne poate schimba viața în bine?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LaRi299 a răspuns:

Practic noi ne influentam singuri, gandurile noastre ne ghideaza actiunile, indiferent daca sunt pozitive sau negative. Dar daca sunt negative, vom da in depresie, daca sunt pozitive, e spre binele nostru, daca gandim ca viata e frumoasa, asa va fi, dar trebuie sa crezi, practic daca iti tot spui ca ceva e bun, vei ajunge sa il vezi ca pe ceva bun, si asa e, daca gandesti pozitiv, vei actiona pozitiv, si cei din jurul tau se vor simti mai bine cu o prezenta pozitiva, deci da, iti va schimba viata in bine din multe puncte de vedere, dar cu timpul, bineinteles ca nu se va intampla peste noapte, bum! te trezesti in palat. Poate ai auzit de "legea atractiei", e compusa din 10 legi, dar se ocupa cu chestii de genu.

1 răspuns:
| Celcestietot a răspuns:

Da.