| qieiqpalz a întrebat:

Credeti ca mancarea de la mc donald sau kfc rezista daca cumpar si o bag in rucsac si merg cu autobuzu ceva timp? si pe tren.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sandwichurile de la MC si cartofii se fac naspa dupa vreo 5 ore, puiul de la KFC cred ca ar rezista ceva mai bine

| Bondarel99 a răspuns:

Teoretic mâncarea de la Mc e făcută sa o mănânci in 7 minute (așa spun angajații).
Dar și dacă o mănânci peste câteva ore tot mâncare e doar ca mănânci cartofi reci și burgerii vor avea tot gust de burgeri, nu o sa fie mare diferența. Te referi dacă se strica? Stai liniștit, nu se strica așa repede.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce inseamna ceva timp. 2 ore rezista. 30 ore s ar putea sa nu

| anonimg a răspuns:

Rezistă aproximativ 24 de ore chiar la temperatura camerei cu condiția ca să nu fie adăugat nici un fel de sos.

| ibaal a răspuns:

Rezista!
O pastrezi si cateva zile si n-are nimiclaughing
ce-or baga aia in ea...nu stiu.

| alex15ccc a răspuns:

E ok, acum e frig afara, sa nu le lasi langa o sursa de caldura, ca sa nu se inmulteasca bacteriile si ciupercile(mucegaiul)

| Stropdeploaie a răspuns:

Pai gandeste ca acea mancare este deja stricata! Iar daca o mai tii si tu in rucsac si o mananci peste sapte ore!

| qieiqpalz explică (pentru Stropdeploaie):

Toti veniti cu chestiile pe care le auziti..practic mituri nime nu testeaza si nu le gandeste logic am tinut mancarea vreo 1h si nu a avut nimic nu mai tot credeti toate prostiile astea

| Couragebv a răspuns:

Depinde ce cumperi. Pestele si cele cu creme, nu o sa tine, restul ar fi ok pana in 12 ore.

| MihailB a răspuns:

Eu am avut un kebab si peste 8-10 ore s-a facut rau. Acum nu stiu daca este valabil pentru mancarea de la kfc sau de la mc, sunt total diferit preparate. Parerea mea este ca peste 5 ore ar fi bune. Sper ca te-am ajutat.

| Kdeniss80 a răspuns:

Rezista depinde cat timp si ce cumperi doar ca o sa se scurga mult ulei