| lays a întrebat:

Cu cativa ani in urma am citit pe un forum despre niste pastile care ajuta la ingrasat. Le-am cumparat si au avut un efect super.Se numesc Peritol.sunt cu totul pentru altceva si afecteaza inima, dar totusi as vrea sa le reiau pentru ca am ajuns o scandura in ultima vreme. vroiam sa intreb, in cazul in care ati luat, se pot administra si daca iau anticonceptionale? le anuleaza efectul? mi-e frica sa nu fac vreo prostie si sa raman gravida,. va rog, raspunsuri sincere, nu la misto! multumesc mult!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ion2015 a răspuns:

Numai lua peritol deoarece afecteaza ficatul daca il iei mai mult de 2 saptamani, peritolul nu este special de ingrasat, daca vrei sa te ingrasi mergi la un medic endocrinolog sa faci analize deoarece poate suferi de hipertiroidie daca iti iese bine rezultatele la andocrinolog mergi la un medic nutritionist si iti va recomanda un regim bogat in calorii (hipercaloric), consuma multe alimente bogate in calorii si mancaruri : ciorba de perisoare, unt de arahide, iaurt, paste fainoase, ia vitamina b complex ajuta la o asimilare mai buna a alimentelor, poti lua biomed 6 pentru ingrasat, zinc, catinofort

| r0xaa a răspuns:

Nu stiu cum te au ajutat pe tine peritol.insa eu am luat si nu au avut nici un efecthappy