| DonMecanico a întrebat:

Cu ce ati scapat voi de petele de la acnee? si in cat timp?, despre lamaie stiti ceva? te scapa de pete? sau zinerytul / skinoreul este bun pentru petele de la acnee? sau doar cosuri.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Multe dintre cicatricile provocate de acnee sunt superficiale, si pot fi tratate prin simpla aplicare a unei crème, a unui unguent sau a unui gel. In cele mai multe dintre cazuri, acestea sunt produse pe baza de AHA (acizi de fructe), sau pe baza de galbenele. In orice caz, nu trebuie sa priviti cremele acestea ca pe simple produse cosmetice sau farmaceutice. Consultati preventiv, un medic de specialitate pentru a va recomanda produsul potrivit dumneavoastra. In orice caz, pentru cicatricile profunde, asupra carora cremele si unguentele devin ineficiente, va recomnadam cateva metode de tratament.
http://www.i-medic.ro/......e-de-acnee

| DonMecanico explică (pentru doctoressa):

Am citit si ce mi-ai zis si ce era pe site-ul ala, dar nu scrie nimic despre un tratament, in afara de laser si Metoda injectabila, eu vreau cv tratament. fara a ma duce la dermatolog sau nu stiu ce.

| Louuder98 a răspuns:

Skinoren si Zineryt sunt bune pentru cosuri, eu le-am folosit si zineryt inca folosesc, in cateva zile iti trec cosurile, dar nu stiu sigur daca au efect si asupra petelor...