| MentulaMagna a întrebat:

Cu ce este recomandat sa curat un piercing in cartilaj infectat? Mi s-a umflat putin in spatele urechii si cand am incercat sa sterg cu un betisor a curs sange/puroi. Spirtul este bun?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Raven a răspuns:

E mai bună apa oxigenată ori betadina soluție. Dar dacă n-ai în casă, merge și spirtul.

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Vorba lui Raven apa oxigenata si betadina pe un tampon de ochi daca dai cu spirt o sa te usture de o sa te pisi pe tine de durere si cu apa oxigenata o sa te usture dar nu chiar asa tare oricum iti dau seama cat de grav e dupa usturime cand pui apa oxigenata pe tamponasul de ochi