| Burdetiu a întrebat:

Cu ce sa dau sau ce sa fac ca sa nu ma mai doara piciorul pentru ca m-a lovit un lemn.Ma lovit sub genunche exact in os si ma doare ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CoRnEtEL a răspuns:

Puteti sa-i spuneti si voi ca in cazul in care are o rana deschisa, trebuie sa spele rana ca o dezinfecteze si apoi sa mearga la doctor sau sa foloseasca un cicatrizant(daca ai rana deschisa recomant Oximed) daca nu, iei un antiinflamator ca sa te calmezi si pe urma la un medic ortoped.

4 răspunsuri:
| PorcușorulDeGuineeaV a răspuns:

Salutare! Mai bine mergi repede la un doctor, va sti el ce sa faca

| Diavolcata a răspuns:

Mergi la urgenta, vezi daca nu e rupt, daca nu ai vreo rana, daca nu ai artrita, reumatism, probleme cu venele, cu arterele, eczema, daca nu cumva stai pe el, daca nu ti-a degerat vreun deget, daca nu e umflat.

| thewomaninwhite a răspuns:

Pune cateva cuburi de gheata infasurate intr-un prosop sau o bucata de carne de la frigider laughing

| AndaDaniela a răspuns:

Stai intins in pat cu o compresa cu gheata pe picior... Sper sa nu te mai doara, o seara buna! Pa, pa:*!