| llleo a întrebat:

Cu ce sa mi dau in nas ca sa mi l mentina desfundat? am fost dependent de spray nazal, de o luna jumate nu mai folosesc. pana nu-mi fac operatia pentru deviatie de sept, nu pot sa scap definitiv. dar totuși au fost zile când respiram măcar bine pe o nara, sau poate chiar ambele. cu ce sa mi dau ca sa l mențină măcar așa? macar o nara sa stea desfundată

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Încearcă un creion nazal de la farmacie sau picături naturale pe baza de sare de mare..tot de la farmacie.
Desfunda ușor nasul dar nu extrem de eficient că sprayul sau picaturile nazale alopate, chimice.
Sănătate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Claritin (loratadina)

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Astea sunt pastile!

| llleo explică (pentru anonim_4396):

De ce, e posibil sa am rinita alergica? am fost la orl și mi-a zis ca am doar deviatie de sept

| anonim_4396 a răspuns (pentru llleo):

Pai ti-l mentine desfundat

| SmecheruDePeStrada a răspuns:

Cheia franceza Curge putin rosu apoi nu mai ai nimic