| FluturasulVesel a întrebat:

Cu ce se duce corectorul de pe piele? Am o pata de corector pe mana. Cu ceas putea so indepartez? Dau funda! Multumesc pentru raspunsuri! Categoria sper ca ii buna!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de solventul folosit la corector.
Poti incerca cu spirt sanitar (alcool), cu zeama de lamaie, cu otet si/sau bicarbonat de sodiu dizolvat in otet, cu benzina usoara, acetona, diluant universal de vopsele etc.
Unul din materialele de mai sus te va rezolva, mai mult ca sigur.

3 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Buna
Daca e pe baza de apa, cu apa. Daca este pe baza de solvent cu solvent, adica acetona sau diluant. Anumite dizolvante pentru lacul de unghii nu mai sunt cu acetona si nu cred ca o sa iasa pata prea usor cu ele.

| IoanaaaaaaaaASDF a răspuns:

Putina apa caldute, poti pune putin sampon sau sapun, mai incearca sa dai cu unghia sau un buretel.

| Adrenalinaaa a răspuns:

Apa+sapun+buretewinking