| anonim_4396 a întrebat:

Cu ce se trateaza reumatismul? ce stiti despre boala asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alexandru1234567890 a răspuns:

Bunica mea saraca a avut reumatism si s-a chinuit, ea folosea diclofenac unguent si spunea ca este perfect.

4 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Unguente si ceva pastile antiinflamatoare/analgetice si cam atat..si asta pentru ameliorare
In rest sa te feresti de frig/curent etc.
O zi bunahappy

| Felys a răspuns:

Antiinflamatorii,bai de namol, nu se trateaza doar se amelioreaza

| Aida55 a răspuns:

De ce nu dai un search pe google? Serios acum....parca am trai in epoca de piatra. straight face

| Hajnal_Robert_1989 a răspuns:

Bai termale!