| 3243F6 a întrebat:

Cu ce specialist ar trebui să vorbesc dacă vreau să aflu ce formă de ADHD sau autism am, sau dacă am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Psihologul îți face o auto evaluare prin care vede dacă ai sau nu adhd sau autism

| Violleta2022 a răspuns:

Psihiatru

| Floridori a răspuns:

Ideal ar fi un neuropsihiatru, dar daca nu ai in orasul tau, atunci un psihiatru.

Multa sanatate!

| mi25 a răspuns:

Intai cu medicul de familie.

| Sophieka a răspuns:

Sau poate ca nu ai sau poate ca nu trebuie sa o iei atat de personal : Am boala x, sufar de y... Dereglarile astea sunt vindecabile...

Fa terapii, fa cursuri de dezvoltare personala... Iesi in societate, socializeaza, i-ati locuri de munca si vei fi bine.

| Utilizatoare123 a răspuns:

Psiholog si psihiatru.