| smuffi1738 a întrebat:

Am motive sa cred ca am adhd. Nu o sa intru in detalii de ce. Vreau sa aflu cum fac sa ajung la un psihiatru avand in vedere ca mama nu imi da voie deoarece "adhd au aia care nu se pot ridica din scaunul cu rotile".

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă mama ta nu îți dă voie, atunci vorbește cu o altă rudă din familie și spune-i acesteia despre bănuiala ta și roag-o frumos, dacă vrea, să te însoțească ea la un psihiatru.

2 răspunsuri:
| MPersephone a răspuns:

Ce are adhd cu scaunul cu rotile? Ar trebui mama ta sa se informeze pe internet mai intai ce inseamna asta, apoi sa decida daca merita la un psiholog sau nu.

| smuffi1738 explică (pentru MPersephone):

Cand am zis de scaunul cu rotile am vrut sa zic ca mama habar n-are de existenta tulburarilor de genul. Si nici ca vrea sa creada in ele, pentru ca na, asa a fost crescuta.