| iubita_7132 a întrebat:

Cum actioneaza uleiul de ricin asupra parului? cam cat costa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

Ajuta la cresterea parului, ii reda stralucirea ...costa intre 3 si 6 lei in functie de gramaj!

| alexandraalis a răspuns:

Oooo daca ai stii cat de bun este, ajuta la cresterea parului, eu il folosesc si multe fete si femei din anturajul meu.
Dar sa nu fi alergica la uleiul de ricin.
O reteta tare buna pe care am folosit-o ca masca de par si anume putin ulei de ricin, castravete ras si putina smantana te dai pe par si dupa o ora sau doua te speli pe cap cu un sampon adecvat tipului tau de par.
Foloseste uleiul este foarte bun, ai sa vezi.
Costa 3-6 ron.
FUNDA

| alexandraalis a răspuns (pentru alexandraalis):

- uleiul de ricin ajuta la cresterea sprancenelor, in caz ca le-ai stricat forma sau sunt prea subtiri si nu mai cresc, in acest caz te ungi pe sprancene in fiecare seara timp de o luna (am incercat asta si a avut efect)
- nu folosi uleiul de ricin pe fata sau corp (creste par)
- pe par te dai cu putin ulei de ricin, torni putin in palma si dai pe par, insista la radacina parului, daca te dai cu mult ulei greu il mai scoti din par chiar daca ai spalat parul cu sampon, acesta ramane gras.