| Mela1000 a întrebat:

Cum adorm mai repede? Uneori stau pana la 2-3 noaptea fiindcă nu pot adormi si dimineața am cearcăne. Ajutor, vă rog!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| OmBanal33 a răspuns:

Nu ai nevoie de nici-o pastila, fa ce fac si eu: Exericitii fizice, iti extenueaza corpul, pe urma o sa ceara el singur odihna, fii sigur ca ajungi sa transpiri, minim 60 de minute miscare minim medie.
Sa vezi pe urma dormi lemn

17 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Te duci la munca fizica ziua
Iti iei o iubita care sa te mai muncească putin noaptea.
Apoi adormi in maxim 2 minute!

| Violleta2022 a răspuns:

Mergi in pat la 9.30 -10 si nu te mai ridici de pe perna si sub nici o forma nu porbesti telefon sau alt aparat electronic.
Staic aolo cu ochii inchisi si te relaxezi, numarand foarte rar, pana la 100 si inapoi.

| gabicoo a răspuns:

Ia Optisomn de la farmacie!

| Brizbriz a răspuns:

Dimineata devreme, scoti sabia si te duci si omori zombii toata ziua, dupa aia dormi toata noapteahee hee

| Mela1000 explică (pentru Brizbriz):

happy

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mănâncă ceapa înainte de a adormi cu o oră și nu te mai uita la tv, telefon, laptop, eventual și ceai de tei

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E ok sa iei și 2 suplimente de Emocalm cu melatonina cu jumate de oră înainte de a te pune la somn, 100% vei adormi buștean, le găsești la naturiste, parca costa 35 de lei

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Iar raspunsuri de batrani stai in loc cu astea ca nu merg. eu fac totul invers si dorm 10 ore

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

De ce mi ai dat folositor daca consideri că ofer răspunsuri de boomeri? Ce faci mai exact de dormi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu fac sala si cu bița mult si na is rupt seara

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Suprasolicitarea fizica e într-adevăr eficienta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ia Gerodorm dormi ca porcu

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

"acum 7 ore | Raulcosmin1983777 a răspuns:
Ia Gerodorm dormi ca porcu"

ala se da numai pe reteta sad
am incercat...
tu de unde il iei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Brizbriz):

Unele farmacii il mai dau si asa. de la o catena am luat

| Brizbriz a răspuns (pentru anonim_4396):

Aha, merci, o sa incerc

| Hehehehehe123 a răspuns:

Buna! Știu ca pare ridicol și eu am avut aceeași părere când mi-a sugerat mama.
Eu când aveam o perioada mai stresanta cu bacul aveam aceeași problema, ma culcam la 4-5 și la 7 jumate ma trezeam pentru scoala, mama mi-a sugerat sa îmi pun in casti "meditații pentru somn"
Găsești pe YouTube o grămada de genul, prima data am zis ca e o prostie și nu ma ajuta la nimic, am încercat însă in disperarea de a dormi și eu
Primele 2 zile nu a funcționat foarte bine
Însă in a 3-a sau a 4-a zi, adormeam după 5-6 minute după ce ascultam acele meditații. Acum la un an după mai am zile când stau pana târziu, însă in zilele normale, la ora 10 deja dorm și nu ma plâng, ma simt foarte bine, plină de energie și sunt mult mai calma in situațiile presante
Sper ca te am ajutat! Seara frumoasa happy