| imihaistoian a întrebat:

Cum afli daca esti alergic la intepatura de albina?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tudorand a răspuns:

Sa faci un test la un medic alergolog.

9 răspunsuri:
| ivy a răspuns:

Raspunsul poate e idiot, dar pe toata lumea pe care o stiu alergica la albine, au aflat muscati de albine. pe scurt lasa o albina sa te muste big grin

| Infraverde a răspuns:

O laşi să te înţepe! Dacă ţi se umflă buzele încât lumea să te confunde cu Bianca Drăguşanu, eşti alergic.
Ok, de ajuns cu gluma. Sunt teste speciale pentru orice fel de alergie, aşa că cel mai simplu e să consulţi medicul. Baftă!

| acinorev a răspuns:

Te duci la doctor.

| Dan10079 a răspuns:

Trebuie sa te intepe o albina si daca se umfla tare si se inroseste atunci esti alergic {cred}.

| IULY991 a răspuns:

Daca te inteapa peste 2-3 min ti se face pielea rosie si ca niste cosuri si ca sa le tratezi iti aplici o crema (nu conteaza; daca nu la doc.)

| Tudorand a răspuns:

Daca esti alergic la intepatura de albina, aceasta provoaca socul anafilactic si decesul poate surveni imediat. Nu mai faceti glume de prost gust. Am vazut pe cineva care a murit pe bancheta masinii dupa aproximativ 10 minute de la intepatura.

| MiculAlex a răspuns:

Alergologie ti se face un test dureaza 5 minute si afli la ce poti fi alergic.

| Haolo a răspuns:

Pui o albina sa te intepe.

| 123reptila a răspuns:

Daca te inteapa o albina iti vei da seama in cateva minute