Întrebare recomandată | CMarian a întrebat:

Sunt alergic la intepatura de albina. Doresc sa aflu daca este vreun medicament pentru aceasta alergie sau cum pot proceda in aceasta situatie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să mergi la camera de gardă!
Pa, pa.

| Raniia a răspuns:

Daca stii ca esti alergic sa nu pleci de acasa fara un antialergic la tine, poti sa fi undeva la munte, de exemplu, si pana ajungi la spital poti sa mori.Este bine sa ai in ghiozdanel, preventiv un antialergic-claritine, clorfeniramin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In cazul acesta trebuie mers la medic de urgenta!
http://www.sfatulmedicului.ro/......iespi_1774
Te pup!

| Vi003 a răspuns:

Poti sa intri in soc anafilactic, tot timpul sa ai un antialergic la tine. La nevoie, poti freca intepatura cu o chita de patrunjel pana se inverzeste locul.

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Cand te musca albinuta
Dai cu un pic de saruta
Sa nu faci bubita De mica fetita! (DAI CU SARE LA RANA!

| CMarian explică (pentru PisicutzaCenusie):

Buna gluma dar e ceva serios peti muri de la asa ceva