| z8 a întrebat:

Cum aflu daca sunt asigurat CNAS? Funda. Sunt student sub 26 ani, acum cateva luni medicul de familie ca sa-mi prelungeasca sau sa-mi reinnoiasca asigurarea mi-a cerut:
-copie dupa buletin,
-copie dupa legitimatia de student
-adeverinta de la facultate care sa dovedeasca ca sunt student.

Am adus doar copia dupa buletin si dupa legitimatia de student(stampilata pe anul 2010-2011), dar nu am adus adeverinta de la facultate (medicul de familie mi-a zis s-o aduc cand fac rost de ea). Am facut rost de ea dar de cateva luni sta la mine in dosar.

De unde pot sa aflu daca sunt asigurat sau nu, o lista pe internet, un telefon undeva, etc. N-am timp sa ma duc la nu stiu ce sediu cu hartogaraie si sa stau la cozi. Multumesc anticipiat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| quintron a răspuns:

Simplu! mergi la cnas cu buletinul si ...surpriza!