Întrebare recomandată | Stefan1956 a întrebat:

Am o nedumerire, sunt student si fac promotii in weekend, cu contract de zilier si as vrea sa stiu daca pot beneficia de asigurarea de sanatate daca sunt student, de acolo mi s-a cerut copie dupa buletin, adeverinta de la facultate si declaratie pe propria raspundere ca nu am nici un venit. as vrea sa stiu daca pot beneficia de asigurare

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti beneficia de asigurare de sanatate, toti studentii de la zi sunt asigurati prin efectul legii.

| Stefan1956 explică (pentru Ioandelasal):

De la CNAS mi s-a spus sa dau o declaratie ca nu am venit, am incercat sa pun intrebari pe tema contractului de zilier dar nu am avut nici o sansa doamana de acolo era mult prea nemultumita de ea insasi si nu a vrut sa discute. Multumesc deci o pot face!

1 răspuns: