| AnneMarie0205 a întrebat:

Vreau sa slabesc 15 kg fara vreo dieta prea stricta. Stiti vreuna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime/greutate ai acum ( respectiv dacă eşti fată sau băiat ), pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sport și mai lasa din dulciuri și sucuri.

| aADI a răspuns:

Simplu, din punct de vedere sportiv este simplu, din punct de vedere mintal e greu, asa ca iti sugerez sa faci abdomene simple, cate 3 serii de 50, sau pana la epuizare daca vrei sa faci performanta,+ niste flotari pentru fete foarte simple(iti cresc sanii, umerii, bratele, astfel iti pierzi grasimea) din punct de vedere al consumului iti recomand sa bei apa de la izvor pura naturala, sa eviti grasimile, deci practic supe, cartofi cu o salata asortata cu peste, si alergatul te mai poate ajuta.

| ღBrunette a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, mai ales daca ti-ai propus sa dai jos 15 kilograme, cel mai bine ar fi sa consulti un nutritionist. Nu incerca tot felul de diete de pe net pentru ca iti pot face rau. Eu cred ca nimeni nu e in masura sa iti recomande o dieta, fara sa iti cunoasca organismul. Dar totusi, in mare parte ar fi indicat sa ai grija ce mananci, sa incerci sa respecti mesele principale (ideal ar fi sa mananci la ore fixe) si sa faci sport. Mai departe, o dieta doar un specialist ti-o poate recomanda.