| Pretending a întrebat:

Cât slăbesc in 7 zile dacă ţin o dietă strictă.

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Atât cât să îți pui sănătatea în pericol!
Învață să mănânci.
Pa, pa.

| Konata a răspuns:

Buna. Sfat:
1 la mana: cu dieta nu rezolvi nimic, abia daca faci sport slabesti intr-o luna de zile.
2 la mana: dieta nu este sanatoasa deoarece chiar daca este pe perioada redusa in corpul tau vor lipsi niste vitamine, proteine etc.

3 la mana: slabesti cel mai bine cu sportul, si chiar daca faci mult, de exemplu sari coarsda in fiecare zi cate jumatate de ora, slabesti in vreo 10-11 zilewinking

4 la mana: acum nu stiu ce varsta ai tu, dar daca esti inca in perioada copilariei nu e indicat sa faci cura\dieta de slabire.happy

5 la mana: spar sa urmezi sfaturile mele:*

6 la mana: Succes!happy

| crackiswack a răspuns:

Nu prea mult.Cel mult poti sa te trezesti cu o gastrita mirifica si eventual mai faci si o anemie ca astea doua sunt foarte simpatice si merg mana in mana.Cel mai bine lasa fast-food-ul, incearca mancarea gatita, chiar nu e nociva.Lasa dulciurile si ciocolata, si bineinteles painea noastra cea de toate zilele.Cumpara ti paine neagra sau integrala.Si fa miscare! Ca nu exista pastile care sa te faca si slaba si sa arati bine, cum arata la televizor sau in presa.

| 女明DongRi a răspuns:

Cred ca pana la 7 kg. Dar stii ca nu e indicat sa tii o astfel de dieta, nu?

| PrajituricaCuFrisca a răspuns:

Depinde ce dieta tii...(sunt mai multe feluri de diete)

| Eliene a răspuns:

Buna! Vei slabi in functie de dieta, bineinteles si impreuna cu sport, DAR...tot ce sa da jos intr-un timp scurt se va pune la fel de repede inapoi, deoarece cat timp tii dieta te vei gandi la ce vei manca cand vei termina cu regimul, iar cand se termina... POTI SA O IEI DE LA INCEPUT.
P.S. Pentru ceva urgent, dieta de o saptamana e buna, dar nu e de durata.
Uite aici un site unde poti vedea care iti este greutatea necesara si trebuie sa mananci ca sa slabesti/ingrasi:
http://www.csid.ro/calory-calculator/

FUNDITA?

| onlym3 a răspuns:

Trage o privire aici http://dietadukan.ro/regimul (o tovarasa in 3 luni datorita acelei dieta a slabit in jur de 20 kg;) )