| alinache10 a întrebat:

Cum as putea sa adorm mai repede nu pot sa dorm in niciun fel ziua beau ceai ma culc in liniste ma imbrac confortabil nu stiu ce sa fac imi recomandati niste somnifere naturale, se vand la farmacie? Dau Funda happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CottonCandy a răspuns:

Buna.:* Stiu prin ce treci.laughing Si eu am avut doua saptamani nebune.laughing Dar mi.a cumparat tati de la plafar ceai de valeriana. Pute groaznic, ce.i drept, nu este delicios, dar are efecte mari.happy Te asigur ca la cel mult jumatate de ora o sa visezi deja.laughing
P.S. Nu incerca pastile, sau somnifere din farmacii. Vor creea dependenta.

6 răspunsuri:
| SimonneBX a răspuns:

Poate o sa eviti sfatul meu dar e de la monitor, eu stau cam 11 ore sau chiar mai mult la calc si stau pana in momentul cand trebuie sa ma culc si ma foiesc cam 2 ore pana adorm. Am cautat pe internet si imi pare rau ca nu mai am link-ul dar zicea ca de la lumina monitorului corpul nu mai produce melatonina, substanta care iti provoaca senzatia de somn. Incearca sa nu stai prea mult la calc si la tv inainte sa te culci si totul va fi binehappy
Succes

| bozioru a răspuns:

Nu lua somnifere ca iti dai peste cap metabolismul.Eu zic sa incerci sa te pui in pat la ora 10 si sa nu bei cafea sau cola inainte.Inchizi ochii si te gandesti la ceva frums, si chiar daca te scoli incearca sa te gandesti la acel lucru cat mai intens.Si eu am trecut printr-o perioada de asta, dar dupa 1-2 saptamani a trecut.va fi bine, ai sa vezi; p

| OmulUmbrei a răspuns:

SedativPC este un somnifer natural care va ajuta sa adormiti. Eu il folosesc in fiecare noapte. MOD DE ADMINISTRARE: sunt niste pastilute mici care trebuie tinute sa se topeasca sub limba.

| HappyFaces a răspuns:

NU iti recomand SOMNIFERE! NU SUNT BUNE!
Eu iti recomand sa bei niste ceai de tei inainte de culcare.(Este bun pentru relaxare corpului), dupa ce ai baut acel ceai daca mai poti, incearca sa citesti o carte de povesti, ce ti se pare interesant.Eu asa fac cand nu am somn. sper ca te-am ajutat.
Ma poti gasi pe adresa de Y.Messenger:Julia_denisa21@yahoo.com
daca mai ai nevoie de ceva.

| cristian_5982 a răspuns:

In orce caz nu lua somnifere pentru ca iti dai peste cap metabolismu.incearca sa te gandesti la un singur lucru si incearca sa bei inainte de culcare un ceai de musetel, dar nu lua somnifere

| elly_8688 a răspuns:

Ceaiul nu este bun...mergi si ea ceai deteinat. ceaiul normaL ARE EFECT CA SI CAFEAUA.