| CeVorbestiMa a întrebat:

Cum as putea scapa de cearcane usor?(nici nu stiu de unde le am.)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Zorn a răspuns:

Bea apă multă, pentru că apa elimină toxinele din corp, toxine printre care se află şi cele care contribuie la apariţia cearcănelor.

Încearcă să dormi bine, peste 7 ore.

Nu fuma, nu bea alcool, cafea fiindcă accentuează apariţia cearcănelor.

Evită lumina prea puternică, fumul şi curentul.

Poţi încerca tratamentul cu felii de castraveţi laughing. Le aşezi pe ochi şi aştepţi 15-20 de minute.

Poţi tăia câteva felii de cartof crud şi aplică-le seara, înainte de culcare, trebuie să repeţi tratamentul de cel puţin 2-3 ori pe săptămână.

7 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Comprese cu gheata si ceai de musetel sau iti pui niste castraveti.
Cati ani ai?

| CeVorbestiMa explică (pentru Latinmoon):

| Latinmoon a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Trebuie sa te odihnesti mai mult!
Si sa nu iti mai faci atatea probleme!

| CeVorbestiMa explică (pentru Latinmoon):

Multumesc big grin

| Latinmoon a răspuns (pentru CeVorbestiMa):

Cu placere. happy

| genifar45 a răspuns:

Hey! Poți găsi pehttp://m.garbo.ro/frumusete/articol-1392 dar cel mai bine te culci ( peste 6h ). :)

| korenix a răspuns:

Sunt de acord cu Laura.
Dar daca tu zici ca nu stii de unde le ai, aceste cearcane se trag si din familie.
Cearcanele sunt venele de la ochi care se vad prin acea pielea foarte subtire.
Cea mai sigura metoda e sa faci o operatie foarte simpla, iti injecteaza putina grasime (deja o dau in nesimtire rolling on the floor ).