| Alinaalian1234 a întrebat:

Cum as putea scapa de cicatricile provocate de acnee?
FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Facand Gomaj (microdermabraziunea)

Procedura se face de 2 ori pe saptamana. Durata creste treptat, pe masura ce tenul tau se va obisnui (la inceput un gomaj dureaza 5 minute, ulterior maresti durata procedurii pana la 8 minute)

Cu cat gomajul este mai profund, cu atat imperfectiunile dispar mai repede. Cauta la farmacie o crema pentru gomaj profund.

Citeste aici mai multe :
http://sanatate.acasa.ro/......i-818.html
http://www.feminis.ro/......tionar-220

| petrica1111 a răspuns:

Inceaarca cu miere de albine. aplici mierea pe fata si o tii o ora. faci asta de 3 ori pe ziwinking incearca. Funda, pentru ca e metoda naturalabatting eyelashes

| LovellyAngel a răspuns:

Sunt produse speciale pentru exfoliere, care ajuta la indepartarea stratului de celule moarte ale pielii. Odata cu ele vor disparea si cicatricile.

| Andrian173 a răspuns:

I-ai acid formic, farimitezi 2 pastiele de levomicitina si aspirina si le pui in acidul formic. Aplici de 2-3 ori pe zi, inainte de aplicare zgiltii bine banculita.

| Justmed a răspuns (pentru Andrian173):

Cee? Nu se poate laughing iti bati joc de ea/el!?

| Andrian173 a răspuns (pentru Justmed):

Eu singur fac astfel si imi ajuta. Si nu am urmarit nici o reactie adversa

| Justmed a răspuns (pentru Andrian173):

Probabil ca functioneaza dar nu poti sa spui cuiva sa se expuna fortei acidului care ii poate arde fata pana la os! nu? Depinde si de concentratia de acid care ar fi trebuit sa o precizezi... Daca nu gaseste si zice. oooo e bun si H2SO4! Trebuia sa fi mai explicit...o seara buna!