| AvalohAlyn a întrebat:

Cum as putea scapa de semnele ramase de la varicela? Exista vreo modalitate?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sTeFaN_2897 a răspuns:

Da, exista:D. Este un medicament pe baza de plante si se numeste Biter Suedez. Este natural si are efecte in multe domenii. Se poate adminisra intern si extern, nu are efecte adverse. Eu iau cand am febra, cand ma doare in gat, cand ma doare burta, cand sunt lovit pun pe rana si chiar mi-a vindecat si niste cicatrice de la niste lovituri foarte urate de cand eram mic. Adevarat, a duart ceva. A trebui sa pun biter acopo pe o vata si sa tin timp de 5-10 min pe zi pe cicatrice, dar intr-o luna nu se mai cunostea nici o urma. E chiar incredibil. Ti-l recomand cu caldura. Il gasesti la farmacii si il primesti impreuna cu o carticica stil retro pe care scrie la ce si cum se foloseste. Sa stii ca totusi e destul de scump. Uite iti dau si un link http://www.efarma.ro/products.php?id=1142, dar te sfatuiesc sa nu il comanzi online ci sa il cumperi de la farmacii, sau magazine naturiste. Eu iti garantez ca iti va rezolva problema. Numai bine!

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Da. Uite un link ce o sa te ajute:
http://www.pcfarm.ro/intreaba_farmacistul/intr/6186/cicatrici-varicela

| tyana a răspuns:

Ai incercat creme din extract de melci? Am cunoscut o domnisoara care in urma unui accident de masina a ramas cu cicatrici urate pe fata. A folosit aceasta crema si au disparut pur si simplu. E posibil sa fi avut efect atat de bun datorita faptului ca a aplicat-o inca de la inceput si a avut si efect regenerator.Incearca totusi, poate se rezolva!

soothe
| soothe a răspuns:

Sincer nu cred.

| Flav a răspuns:

Exista o gramada de metode, cu tehnologia din ziua de astazi. Iti recomand sa consulti un dermatolog. Din cate imi aduc aminte, esti din Galati, asa ca trage o fuga pana la doctorul Tatu Alin ( cred ca e cel mai bun din oras de la noi ), are cabinetul in spate la Stirex, numai ca e scumpisor, o sedinta la el e-n jur de 80 de lei, sau era cel putin.
Tratamente, lasere, cate nu sunt.

| Ana-Maria94 a răspuns:

Din pacate nu prea poti dar cu timpu o sa fie din ce in ce mai putin fizibile.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Nu poţi să scapi de semne. Odată cu trecerea timpului se mai estompează, dar trebuie să treacă ceva timp. Şi eu aveam un semn pe picior şi acum e vizibil foarte puţin. Dar au trecut vreo 8 ani de când am avut varicelă

| wolfy a răspuns:

Pai asta nu stiu findca si eu am un prieten care le are de mic si acum are 21 deci nu prea cred ca poti scapa sau mai sti ce inventi au mai facut astia