| Clopotzica a întrebat:

Cum as putea slabi vreo 7-10 kg in cel mult 2 saptamani... ajutati-ma va roglove struck
fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
12 răspunsuri:
| micurutza2005 a răspuns:

Nu ai cum slabi atata, cred ca glumesti sau vrei sa te distrugi cu sanatatea slabind atata in asa scurt timp, dar de ce atata graba pana acum nu te-ai trezit ca trebuie sa mai slabesti? ideal si sanatos e sa slabesti 2-3kg/luna nu in 2sapt.pentru.ca in cazul acela ai pierde si foarte multe vitamine, minerale, nutrienti si tot ce are nevoie organismul sa functioneze normal si atunci ce ai rezolva un slabit nesanatos. mai bine cum am slabit eu in aproape 3luni 7kg si 9cm din talie schimband modul de viata de gandire si de mancare, cel mai important e sa micsorezi portiile de mancare sa reduci dulciurile foarte mult, si toate celelalte mancaruri nesanatoase, sa mananci multe fructe, legume, pui, peste, sa bei apa atat cat sa nu simti niciodata nici cea mai mica senzatie de sete ideal ar fi in fuctie de kg adica 40ml/kg/corp/zi, deci de ex. daca ai 60kgx40ml=2400ml/zi asta ar fi necesarul de apa pentru organism zilnic aici incluzandu-se si supele, cafeaua, ceai si tot ce contine apa. inlocuieste 1-2mese cu cereale fitness dar nu bol mare ci 40-50gr cereale si 150-200ml lapte la o masa, mesele sa ti le imparti in 3mese principale cu portii mici de mancare si 2gustari intre ele dimineata sa nu treaca mai mult de 2ore de la trezire pana mananci si sa fie cea mai bogata masa cu de toate cate putin ca sa ai energie, branza, fructe, cereale, lapte, cafea, paine neagra integrala, apoi o gustate la 10. 30 adica un mar sau un iaurt, apoi la ora 13. 30-14 masa de pranz cu putina supa de zarzavat cu pui, legume, orez sau cartofi copti nu prajiti dar maxim2cartofi medii, apoi la 15. 30-16 a doua gustare un biscuit, un fruct gref sau portocala ce vrei, apoi la ora 19-19. 30ultima masa cina ceva usor putin peste, cu salata de cruditati, sau cereale cu lapte, sau piept de pui. sa ai 2-3feluri de fructe pe zi, kiwi, portocale, mar, gref, banana mai putin sau una mai mica, strugurii sunt foarte buni antioxidanti si mai ales rosii sau negri dar nu multi pentru ca sunt dulci doar cateva boabe odata pe zi, ciocolata amaruie si neagra e buna daca iti place dar nu multa 4-5patratele pe zi, poti manca si alune, nuci 30gr./zi(au uleiuri naturale sanatoase), stafide, smochine, prune uscate, miere de albine. renunta la fast food, daca iti place o felie de pizza/luna si mai mult vegetala. fa miscare mergi pe jos in pas mai rapid. pentru. a arde 100calorii trebuie sa mergi pe jos 1km in pas mai rapid asa ca nu manca calorii multe pe care sa nu le poti arde pentru. ca ele se transforma in grasime in corpul tau deci daca faci sala sau ceva mananca cu 2-3ore inainte de sala si dupa doar fructe, lapte, apa plata, ceai, ceva care sa nu aiba multe calorii sa le pui inapoi.mai sunt exercitiile pilates pe net pentru orice zona a corpului vrei sunt foarte bune si cele din programul personalizat de pe kudika.ro in 14zile cu cereale fitness dieta si exercitiile pe care ti le arata acolo pentru 14zile dupa ce raspunzi la intrebarile despre tine si te loghezi pentru a ti se face o dieta personalizata pentru cele 14 zile. deci daca vrei poti slabi dar frumos si sanatos. daca mai e ceva te ajut cu placere. succes.

| micurutza2005 a răspuns:

Aaa si am uitat sa nu renunti sub nici o forma la paine ar insemna sa renunti la toate vitaminele B si altele pe care le contine si de care are nevoie organismul in fiecare zi, doar o reduci nu o elimini da, si daca e integrala cu cereale sau graham sau neagra e cel mai bine poti manca la fiecare masa o felie deci nu renunti la ea cum au scris altii, ea ingrasa in cantitati mari poate dar nu cred pentru ca eu mananc multa paine si nu ma ingrasa eu pot manca o jumatate de paine pe zi si nu am probleme ma mentin de 1an cu 53-54kg asa ca sunt prostii ca painea trebuie exclusa cand are atatea vitamine, poti sa o prajesti daca iti place sa o mananci asa dar nu renunti la portia de paine. ok.

| Derye a răspuns:

Raspunsul e cat se poate de simplu: NU ESTE POSIBIL.

Doar daca tii o cura EXTREM de STRICTA atunci e posibil 7-8-9-10 kg in 5-6 saptamani.

| dichi a răspuns:

Fiind nutritionist pot sa iti spun ca poti slabi aceste kilograme in 2 saptamani insa te avertizez ca acest tip de slabire nu este sanatos si pe langa acest fapt, mai mult sigur va avea un efect "rebound", adica vei pune inapoi cel putin jumate din kilograme dupa ce opresti dieta. Eu ti-as recomanda sa incerci o dieta precum cea de pe siteul www.dieta-acai-berry.com. Daca de asemenea doresti sa te informezi un pic inainte despre slabire ca sa eviti greselile de "incepator" ti-as recomanda sa rasfoiesti putin siteul www.cura-de-slabire.net. Sper sa te ajute sfaturile mele, toate cele bune

| IcsD a răspuns:

Sport mult. alearga si in casa fa gimnastica!
Manaca putin si des!
fundita? happy

| matraguna1 a răspuns:

Nu ai cum happy Poate doar sa nu mananci tot timpul asta si eventual sa si alergi toata ziua.

| karellen a răspuns:

Nu cred ca poti slabi atat de mult in doar 2 saptamani. nu sanatos, in orice caz.

| Mara_4803 a răspuns:

Nu se poate sa slabesti atat de multe kg in doua saptamani! se poate doar cel mult patru kg. deci: fa multa miscare pana transpiri, mananca cel putin un fruct si o leguma pe zi si bea multa apa. fundita?happy

| andreeaemmma a răspuns:

Pai la mine a mers nu stiu daca latn va merge:
Pai 1. Daca esti de la tara ai putea sa faci si sport pentru ca asa slabesti mai repede
2. Sa nu mai mananci de la ora 16. 00
-16. 30
iar daca esti de la oras sa nu mananci tot asaa de la ora 16 si cand mananci dimineata sau la amiaza sa nu mananci deloc PANINE! O SA SLABESTI MAI REPEDE! GARANTAT! (ei bine la mine a mers)

| Famous B a răspuns:

Facand mult sport...lasand painea dulciurile la o parte si sa incerci sa mananci salate.gratar.carne fiarta cartofi fierti