| valiblonda a întrebat:

ceva sfaturi pentru a slabi usor si repede va rog:X

Răspuns Câştigător
| ℓσνє a răspuns:

Buna!happy

Nu trebuie sa te uiti la mancare, ci sa uiti de ea!

Noteaza-ti intr-un carnetel unde, cand si ce mananci zilnic. Pentru a-ti schimba proastele obiceiuri, trebuie ca mai intai sa fii constienta de ele. Persoanele supraponderale au tendinta de a uita aproape jumatate din ceea ce consuma.

Nu te lasa ispitita! Daca tii mancarea la indemana sau te gandesti mereu la ea, esti pe cale sa pierzi pariul. Pastreaza alimentele in bufet sau in frigider si nu-ti mai cumpara biscuiti, dulciuri, alune sau cartofi prajiti.

Ia masa doar in locurile care au aceasta destinatie (de pilda, serveste micul dejun in bucatarie). Cand esti la serviciu, nu manca la birou. Astfel eviti riscul ca masa de lucru sa iti aminteasca de mancare.

Ti-e greu sa-ti schimbi obiceiurile alimentare? Atunci incearca sa fii mai activa. Ca sa pierzi kilogramul nedorit, mergi pe jos sau danseaza timp de 40-45 minute zilnic.

Fundita?!happy
Succes la dat jos!

1 răspuns:
| Elvina a răspuns:

Mergi la un nutritionist. Pe baza analizelor te va ajuta sa-ti faci un regim de viata sanatos si vei dlabi fara sa te infometezi si fara sa pui peste 2 luni triplu. Bafta!