| Andreea1912 a întrebat:

Cum decurge o vizita la nutritionist? Ce se intampla mai exact la primul consult? M-ar interesa un raspuns mai detaliat. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| NicoleEazi a răspuns:

La primul consult vei fi masurata, cantarita si ti se va pune o gramada de intrebari incepand cu cazurile din familia ta daca se confrunta cu o greutate mai mare, despre ce boli ai pentru ati face un regim, ce ai manca in ultima perioada si ce consumi cel mai frecvent pentru a-si face o idee in functie de ce suferi si cu ce ai fost obisnuita inainte si in final ti se va da un regim alimentar

| Andreea1912 explică (pentru NicoleEazi):

Sincera sa fiu, imi e destul de rusine sa ma dezbrac, va fi necesar sa fac asta?

| NicoleEazi a răspuns (pentru Andreea1912):

Nu,te cantareste pe cantar si apoi cu metru te masoara peste haine, nu vei fi dezbracata, nu este de ce sa fi dezbracata, toate persoanele cu care am vorbit au facut acelasi lucru cum ti-am explicat mai sus.

| Andreea1912 explică (pentru NicoleEazi):

Iti multumesc foarte mult! Chiar ma temeam un pic.

| TincutaNitu a răspuns:

Modul in care imi desfasor activitatea de tehnician nutritionist difera de cel conventional. Intalnirile au loc online, prin email sau skype.

Pentru cei ce nu doresc interactiune audio pe skype, am pregatit un chestionar pe pagina fiecarui plan alimentar oferit. Acest chestionar ma ajuta sa ofer un plan alimentar personalizat cu alimente si combinatii alimentare preferate pentru a face planul alimentar mai prietenos cu dorintele si scopurile propuse de cel care il completeaza. Poti vedea chestionarul in cauza in josul acestei pagini http://tincutanitu.ro/product/plan-alimentar-personalizat-pentru-1-zi/.

Pentru cei ce isi doresc suport la fiecare pas, atunci ofer consiliere online prin skype. Prima 'intalnire' dureaza 30 de minute si te ajuta sa descoperi ce te impiedica sa ajungi la greutatea dorita, sa o mentii sau ai o alimentatie echilibrata si de unde pornesti, cu ce incepi. Mai mult, prima conversatie nu te obliga sa cumperi nimic, ci te va ajuta sa iti dai seama daca sunt persoana potrivita pentru a te ghida pe drumul catre atingerea scopului propus in materie de nutritie.

Concret, vom vorbi despre tine si obiceiurile tale alimentare, despre intrebarile pe care le ai, despre obstacolele pe care le intampini si despre cum te pot ajuta eu sa ajungi mai aproape de atingerea scopurilor tale, sa te eliberezi si sa te ocupi de indeplinirea celorlalte visuri.

Mai multe detalii despre aceasta prima sesiune de descoperire, gratuita, gasesti aici http://tincutanitu.ro/slabire-sesiune-de-descoperire/

Astfel, descoperi mai multe despre tine, despre cum sa incepi sa slabesti si sa mananci mai echilibrat (chiar daca scopul tau este altul fata de cel de a slabi, vei beneficia de pe urma acestei sesiuni de descoperire) si nu trebuie sa platesti inainte sa vezi daca iti convine ce am de oferit.