| MusicLover a întrebat:

Am nevoie de ochelari de vedere si voi merge saptamana asta la un control la oftalmolog. As vrea sa stiu ce se intampla acolo, ce ma pune s afca, ce imi spune, daca trebuie sa ii zic ceva. in general cum decurge toata vizita detaliat de la cap la coadahappy FUNDA + VOT pentru cel mai rapid si detaliat si corect raspuns!

2 răspunsuri:
| SweetyღGirl a răspuns:

Iti spun din experienta.prima data te intreaba ce problema ai, cum vezi, daca ochii vad dereglari geometrice etc.te duce intr-o sala, dupa care te pune cu un ochi la un aparat. dupa accea trebuie sa te uiti la un tabel cu litere si daca nu vezi, iti da niste ochelrai.pana poti vedea tot ce srie, iti schimba mereu ochelarii.cand ai ajuns la vedere perfecta, raman pe drioptria buna. sper ca te-am ajutat:*

| FaraNume123 a răspuns:

Pai te intreaba ce ai. Daca te doare capul, sau de ce ai venithappy Te asaza pe un scaun si iti da sa probezi la lentile pana vezi cum trebuie niste litere de pe un panou, atat tot...Pe mine asta m'a pus sa fac, aaa iti da reteta si tu te duci la un alt cabinet sa alegi ramele si sa faci ochelariiwinking