| denispop14 a întrebat:

Cum e cand iti ia amprentele pentru aparatul dentar? E incomod?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Horus35 a răspuns:

E cea mai ușoara parte în ceea ce privește aparatul dentar.

| Anonimopt a răspuns:

Pai o sa respiri prin nas așa că trebuie să te concentrezi doar pe respirație. Presupun că ști că e o plastilina ( așa îi spun eu ) care se va schimba în alta culoare ( mi se pare că mov ) va fi putin grețos. Nu te speria nu o sa fie asa rău cum îți imaginezi tu. Și da va fi putin incomod, dar nu te speria! Bafta!

| denispop14 explică (pentru Anonimopt):

Nu iti vine sa vomiti?

| Anonimopt a răspuns (pentru denispop14):

Puțin, dar îți va trece. Ce aparat îți vei pune?

| denispop14 explică (pentru Anonimopt):

Metalic. Oare daca am muscatura inversa se pune tot aparat dentar? Jos ma refer

| Anonimopt a răspuns (pentru denispop14):

Nu știu ce să îți spun

| I3lacK a răspuns:

Este putin incomod. O sa iti introduca o chestiune din plastic cu o substanta speciala in gura. Trebuie sa stai nemiscat timp de aproximativ un minut, iar acea substanta speciala este de obicei destul de rece. Procedura este gata imediat si nu este nimic de care sa iti faci griji!

| Lotuss a răspuns:

E putin incomod si o sa simti un gust ciudat dupa ce iti scoate mulajul dar e ok, nu doare sau ceva si singurul moment in care te simti incomod e cand pune presiune pe acel plastic sa ia amprenta exacta de pe dinti

| socolalexia a răspuns:

Nu este incomod. daca vrei mai multe informatii despre aparatul dentar iti las aici un link https://denttaglio.ro/aparat-dentar-informatii-complete/