| RandomPie113 a întrebat:

Cum se aseaza elasticele pe aparatul dentar?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xw3R a răspuns:

Exact.

2 răspunsuri:
| Xw3R a răspuns:

Eu cand mi le-am atasat, mi le-am atasat cu o penseta speciala primita de la ortodontie. In schimb, daca tu nu ai primit, poti folosi o penseta normala. Cu o mana tii penseta, cu o mana lucrezi. Elasticile trebuie asezate pe acele varfuri mici. Un elastic in stanga si unul in dreapta. Il pui jos, dupa care il duci sus si il agati acolo, nu-i mare chestie. Si asa faci si la celalalt. Incearca sau cere ajutor! Numai bine!

| RandomPie113 explică (pentru Xw3R):

Eu am mai multe varfuri mici.Asez primul varf de sus cu ultimul de jos?

| Xw3R a răspuns (pentru RandomPie113):

Exact.