| AvalohAlyn a întrebat:

Cum e cu analizele medicale? Gasesc sa fac gratuit(sunt asigurat)? Trebuie programare? Am auzit ca te programeaza tarziu,dureaza mai mult de o luna sau cum? Si care clinici au analize medicale decontate, gratuite adica care clinici au contract cu casa de Asigurari si gasesc sa fac gratuit? Si cam cat ar trebui sa astept pana sa mi le fac?
Nu am mai facut de mult analize medicale, decat in spital si acum vreau sa fac asa din proprie initiativa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnaAna8 a răspuns:

Trebuie mai întâi să suni la câteva clinici și sa întrebi dacă fac analize gratuite sau prin casa de asigurări. Atunci când primesc fonduri de la casa de asigurări, fac gratuit. Dacă îți răspund ca da, te duci și iei trimitere de la doctorul de familie și o duci acolo la ei și te programează într o zi. De regula nu durează foarte mult, unde am mers eu mă programa imediat în următoarea saptamana. Sănătate!

1 răspuns:
Răspuns utilizator avertizat