| AvalohAlyn a întrebat:

Legat de niste analize medicale(de sange)daca iau trimitere de la medicul de familie am sanse sa gasesc vreo clinica, ceva,care imi face gratuit prin C.A.S? Si daca da, cam peste cat timp te programeaza? In aceasta perioada pot gasi sa fac analize gratuite? Cam cat as putea sa astept pana sa le fac, se poate mai repede?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Majoritatea clinicilor fac analize decontate prin C.A.S., iar de programare nu este nevoie de obicei.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Medicu de familie te trimite la o clinica si se fac programari imediat pe telefon in cateva zile