| vladramses a întrebat:

Cum este cu lentilele de contact? daca de exemplu tin 3 luni, trei luni de cand le deschizi? sau daca le porti timp de trei luni? si cu solutia cum e?(pentru lentile colorate sweety blue)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MeandYou123 a răspuns:

Uite aici site-ul de unde mi-am luat eu http://lentiledecontact.biz/,La pretul ala singur nu este culoarea aia... Funda?

14 răspunsuri:
| DNSK a răspuns:

3 luni de cand le deschizi, da.ce-i cu solutia? o schimbi zilnic(de preferat) in capacele.si tot cu solutia le speli inainte sa ti le pui in ochi

| xAlvin a răspuns:

Acuma depinde cum scrie pe prospect sau pe cutie.
Eu stiu ca tin de cand le scoti din lichid si trebuie sa iti dea 2 sau 3 perechi.acum depinde de unde le ei sau faci comanda

| MeandYou123 a răspuns:

Eu port lentile de contact de vreo 5 ani, si-ti spun ca eu dupa 3 luni nu le-am aruncat, le-am folosit in continuare, totusi am schimbat solutia aproape zilnic chiar daca nu le port.Solutia o poti cumpara de la farmacii sau mall.Un sfat este sa nu dormi noaptea cu ele in ochi. Daca mai ai intrebari..cu cea mai mare placere.

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

Aa, da, asta ai facut cu lentilele colorate nu? si cat costa lentilele care ti le„ai cumparat? dar solutia?

| MeandYou123 a răspuns (pentru vladramses):

Da,prima pereche mi-am luat-o din mall si am plait 2 milioane 200, cu tot cu solutie, apoi mi-am comandat din afara si dupa un site unde sunt preturi pentru toate buzunarele.Solutia este de la 15 lei pana la 70lei.

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

Si imi poti spune site„ul te rog? sa daca esti draguta, chiat si link, http://www.okazii.ro/......a121821342 ce spui de astea? eu vreau sa mi le comand, dar cred ca e doar o pereche, nu?

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

Imi lasi te rog id tau?

| MeandYou123 a răspuns (pentru MeandYou123):

Sigur*scuze.

| MeandYou123 a răspuns (pentru vladramses):

Lasa-l tu ca nu vreau sa-l fac public.

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

Andy.zummm

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

Pe site„ul care mi l„ai trimis, la pret, scrie ceva de doua prechi, iar in paranteza, spune ca pretul de 59 de lei este doar pe o pereche, nu prea inteleg, cum e?

| MeandYou123 a răspuns (pentru vladramses):

Nu inteleg, cate perechi vrei?

| vladramses explică (pentru MeandYou123):

", cu 2 nuante pe lentila, ambalate cate 2 (pretul afisat este per pereche)" la ce se refera?

| MeandYou123 a răspuns (pentru vladramses):

Uite aici site-ul de unde mi-am luat eu http://lentiledecontact.biz/,La pretul ala singur nu este culoarea aia... Funda?

| Nebunu_Alexutzu_1998 a răspuns:

Ce treaba are asta cu dragoste si sex?